MLM agymosás

Vajon MLM agymosás zajlik az MLM hálózatokban? Első körben, nézzük meg, mit jelent az “AGYMOSÁS” szó:

Agymosás = Erőszakos ráhatás valaki gondolkodásmódjának megváltoztatására. (Forrás: wikiszotar.hu)

Megváltozik-e a gondolkodásmódod, ha belépsz egy MLM hálózatba, MLM agymosás áldozata leszel-e?

Naná, hogy megváltozik a gondolkodásod! Új közegbe, új emberek közzé kerülsz, másabb hatások érnek, mint eddig. Amint belépsz, elkezdődik egy tanulási folyamat. Olyan dolgokat tanulsz, ami korábban nem volt benne a látókörödbe.

A gondolkodásmódod erőszakos külső hatásra változik meg az MLM-ben? Nem!!! Tehát igazából nem is történik agymosás!!!

Az MLM “agymosás” helyett “változás”, de jó értelemben

Van ugye az a kifejezés, hogy valaki “rossz társaságba” került. Olyan emberek közzé, aki rossz irányba visznek valakit, rossz példát mutatnak.

Bár nincs rá külön kifejezésünk, de ahogy “rossz társaságba” kerülhetünk, úgy “jó társaságba” is kerülhetünk. Olyan emberek közzé, akik jó hatással vannak ránk.

Ezért igyekszenek például a szülők jó iskolába iratni a gyerekeket, akarják hogy “jó társaságba” kerüljenek, előre vivő, pozitív példát lássanak, hogy sikeres, eredményes életet élhessenek később.

Az esetek túlnyomó többségében az MLM-ben pozitív hatás éri az embereket:

• Értelmes, gondolkodó, pozitív emberek közzé kerülnek
  • Személyiségfejlesztő, önismeretei könyveket kezdenek olvasni
  • Fejlődik a kommunikációs képességük
  • Új célokat tűznek ki maguk elé, amiért elkezdenek dolgozni
  • Hinni kezdenek abban, hogy nagy változásokat tudnak elérni az életminőségükben

Persze az MLM agymosás kifejezést szokták negatív értelemben használni

Ha valaki MLM átverés áldozata lett, akkor általában az történik, hogy tapasztalatlansága miatt nem a megfelelő MLM vagy MLM-nek látszó csaló cégnél kezdett el dolgozni. Vagy egyszerűen valamit félreértett az elején és magában azt hiszi, hogy szándékosan becsapták.

+1 gondolat az MLM agymosás témájához

A minősítés, hogy agymosás áldozatává váltál, szinte mindig kívülről, a külső környezetből, másik embertől érkezik.

FONTOS!! A külső környezet, nem egy objektív és bölcs ítélkező testület!

Amikor egy másik ember mond, vagy gondol rólunk valamit, mindig saját magából indul ki. Meglévő tudása, eddigi tapasztalatai, szerzett félelmei, sebei, netán irigysége fényéből reagál ránk. Néha igaza van, néha nem, néha csak nyomokban. Arról nem is beszélve, hogy az igazság szubjektív. Lehet igaza valakinek a saját szemszögéből, nekem is lehet igazam a saját szemszögemből, miközben teljesen mást mondunk ugyanarról a dologról

Ha valaki mondd neked valamit, mindig gondosan nézd meg, hogy ki mondja, mennyire adhatsz a véleményére? Milyen nézőpontból, tapasztalatból beszél?