Menü Bezárás

Otthon végezhető munka, otthoni munka

Otthon végezhető munka sokak álma. De reálisan mégis milyen lehetőségekből választhatunk, ha mi is otthoni munkára vágyunk.

Bedolgozás, mint otthon végezhető munka

A bedolgozás, ahogy a köztudatban él valami olyan otthon munka, ami manuálisan végezhető összeszerelés, összeállítás, szortírozás, csomagolás.

Ezek a munkák mostanra szinte teljesen eltűntek. Annyit fejlődött a technológia, és ehhez képest annyit nőtt az emberi munkaerő ára, hogy egyszerűen ezeket az egyszerű munkafolyamatokat nem éri meg így kiadni.

Még emlékszem rá, hogy gyerekkoromban a nyugdíjas nagymamámnak volt klasszikus bedolgozós munkája. Előre kiszabott, egyszerűbb ruhákat varrt össze. Ha kész volt vele, elvitte a faluba leadni a közvetítőnek és ha volt munka, akkor elhozta a következő kupac varrnivalót. Ennek a világnak vége.

21. századi otthoni munka

otthon végezhető munka, orrhoni munka

Szakértelmet kívánó munka

Különös módon napjaink otthon végezhető munkája pont az ellentéte a békebelinek.

Most a kifejezetten speciális, nagy értékkel rendelkező szaktudással rendelkező emberek tudnak otthonról, távmunkában dolgozni: szövegírók, fordítók, programozók, grafikusok, marketing szakértők stb. Bizony ezeknek a feladatoknak a végzéséhez szükséges tudást sok tanulással lehet megszerezni.

Hálózatépítés, MLM munka, mint speciális szakértői munka

Itt van még a hálózatépítő munkák hada, amit előszeretettel hirdetnek, mint bárki számára végezhető otthoni munka, internetes munka. Sőt néha az embernek olyan érzése van, hogy csak az MLM munka létezik, mint otthoni munka.

Igazából szerintem az okozza a zavart a hálózatépítés körül, hogy az MLM egy olyan konstrukció, ami gyakorlatilag tényleg mindenkit szeretettel, tárt karokkal vár. Nincs szigorú felvételi interjú, előírt iskolai végzettség, elvárt nyelvtudás, nincs létszám stop. Itt mindenki esélyt kap, mindenki próbálkozhat.

Ez persze nem jeleni azt, hogy mindenki alkalmas a hálózatépítő munkára, meg hogy fel tud nőni a feladathoz.

Fontos! Az MLM-ben mindenki kipróbálhatja magát!

Sokan kihullanak, csalódnak, sokan pedig nagy meglepetést okozva, óriási sikereket érnek el. Akiknek a sikerein különösen meg szoktunk lepődni azok, akiknek a hagyományos munkaerő piacon nem terem babér, alacsony iskolai végzettségűek, de most hogy végre lehetőséget kaptak, tudnak élni vele.

A sikertelenségnek fő okai:

  • Ha valaki ész nélkül, tanulás nélkül, izomból nekiugrik a hálózatépítésnek.
  • Vagy pont az ellentettje, valaki nem végzi a hálózatépítő munka napi feladatait. Nem csinál semmit.
  • Rossz cégnél kezdett el hálózatot építeni. Alaposan nézd meg, melyik MLM céget választod!

Az óriási sikerek két fő titka pedig, hogy:

  • Az illető kitanulta a hálózatépítő munkát, mint szakmát, szakértővé vált
  • Aktívan dolgozik is 😉

Konklúzió

Ha otthoni munkát, távmunkát, internetes munkát szeretnél és nincs speciális szaktudásod, akkor szerezz!

Kutakodj, gyűjts információt, hogy milyen értéket képviselő tudást tudsz megszerezni.

Vagy akár a hálózatépítés is kitanulhatod viszonylag rövid idő alatt, ebben tudok neked segíteni. 🙂

Kövesd az MLM Iskolát, iratkozz fel az újdonság értesítőnkre

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük