Hálózatépítés, mint szakma – Az MLM hálózatépítés alapelvei

Az MLM hálózatépítés egy külön szakma. Mint minden más szakmának, a hálózatépítésnek is meg kell tanulni a szakmai fogásait, trükkjeit, tudásanyagát. Amíg nem sajátítod el a hálózatépítő szakmát, nem fogsz tudni sikeresen hálózatot építeni.

Mint minden szakmában, a hálózatépítésben is vannak profi szakemberek és vannak kóklerek. Ebben nincs semmi újdonság. Pont ugyanúgy működik, mint bármely más szakmában. Van profi fodrász és van az, amelyik madárijesztőt csinál belőled.

MLM hálózatépítés alapelvei

Az alábbiakban összeszedtem, hogy mi mindent kell megtanulnod, elsajátítanod, ha sikeres akarsz lenni a hálózatépítésben. Ez egy rövid áttekintés, a lényeg lényege. Ez az irány, ami felé folyamatosan törekedned kell. A további oldalak, későbbi bejegyzések mindig vissza fognak utalni, a hálózatépítés alapelveire.

Tudj mindent a kiválasztott MLM cégről, a hálózat által forgalmazott termékről

Tudj mindent oda-vissza az MLM cégről, akit képviselsz:

• Tanulj meg kívülről minden elérhető információt.
  • Tudj mindent a termékről, jutalékrendszerről, folyamatokról, üzleti modellről.
  • Értelmezd a tanultakat, tud egyszerűen, érthetően visszaadni ezeket az információkat.
  • Kattintsd végig a cég honlapjának minden létező oldalát, linkjét, olvass el minden információ morzsát, amihez hozzáférsz.

Erre egyrészt saját magad miatt van szükség, hogy magadénak érezd az üzletet. Másrészt azért kell, hogy amikor az érdeklődőkkel, vagy később a munkatársakkal beszélsz mindig legyenek magabiztos válaszaid. Egyszerűen tudnod kell, hogy pontosan mit „árulsz”.

Emberismeret, profi kommunikáció

Az MLM, a hálózatépítés az emberekről szól. Tudnod kell jól kijönni az emberekkel, érteni, hogy hogyan működnek, mit miért tesznek. Tudnod kell új nézőpontod adni nekik, tanítani, kezelni őket, hatni rájuk.

Ahhoz, hogy jól tudj bánni az emberekkel, legelőször magadat kell jól ismerned, értened. Tudnod kell saját magadat jól működtetni. Így jön képbe, hogy az MLM kapcsán mindig a személyiségfejlődést emlegetik. 😉

A fenti képességekben, tudásban mindenki más és más szinten áll, amikor belekezd a hálózatépítésbe.  De ahhoz, hogy sikeres legyél a hálózatépítésben, ezen képességeidet folyamatosan fejlesztened kell, hogy egyre jobb és ügyesebb legyél a napi hálózatépítési feladatokban.

A hálózatépítés napi feladatainak begyakorlása

Akkor épül szépen a hálózatod, ha folyamatosan, szorgalmasn végzed a napi feladatokat, amit az adott hálózatban folyó munka megkíván.

Egy hagyományos hálózatban ez azt jelenti, hogy megtanuld, hogy hogyan kell profin érdeklődőket gyűjteni, telefonálni, időpontot egyeztetni, prezentálni (terméket és/vagy üzleti lehetőséget), elkísérni a jelöltedet a döntésig, majd megtanítani őt mind arra, amit te tudsz.

Az általam kifejlesztett online hálózatépítési módszernél pedig az alábbiakból állnak a napi feladatok:

• Folyamatosan építed a saját weboldaladat: Megtanítom hogyan tudod elkészíteni és fejleszteni a saját weboldaladat, hamar rutinos leszel benne. Én általában sorozatnézés közben szoktam dolgozni vele.
  • Fogadod a jelentkezőket: Ha valaki felhív vagy emailt ír neked, akkor felveszed a telefont, írsz neki választ.
  • Ha valaki beregisztrál hozzád, akkor üdvözlöd és felajánlod a segítségedet: Emailt küldesz, telefonálsz, Facebook-on kapcsolódsz hozzájuk. Én emailt szoktam küldeni, ha valaki bejelöl Facebookon, akkor visszaigazolom, felajánlom a segítségemet. Eleinte telefonáltam is, de egy idő után nem győztem, olyan sok volt a regisztráló. Szóval inkább elengedtem a dolgot és csak azzal beszélek, aki megkeres engem.
  • Tájékoztatod a regisztráltjaidat az aktuális akciókról: én emailt szoktam küldeni egy hírlevél küldő rendszerrel.

Ezeknek a feladatoknak rutinszerűen kell menniük. Pont, mint az autóvezetésnél.

Eleinte ezek a tevékenységek hatalmas koncentrációt igényelnek, azt se tudod mi történik, tiszta ideg vagy, majd megfelelő oktató segítségével és sok gyakorlással rutinszerűvé válnak.